Виставка Олексія Микуліча та Юрія Березіна “Мальовниче Поділля”

5 вересня о 16 год. в «Світлиці» музею відбулося відкриття виставки талановитих подолян Олексія Микуліча та Юрія Березіна.

До сорока років Олексій Микуліч  майже не малював. Робота (працює головним інженером Вінницького держлісгоспу), сім’я, виховання трьох синів заповнювали весь життєвий простір. Все життя працюючи у лісі, проводячи на природі левову частку своїх днів, художник вбирав у себе багатогранну красу довколишніх краєвидів і нею хотілося поділитись з усіма. Так одне за одним почали народжуватися полотна, на яких оживали подільські ліси: то засніжені і холодні, то зелені і квітучі. Місяць за місяцем, рік за роком удосконалюючи майстерність, вчився на власних помилках. Невдовзі, дивлячись на картини автора, вже ніхто не міг здогадатися, що він не має художньої освіти, а являється митцем-самоучкою з народу.

Юрій Березін майстер випалювання по дереву. В його творчому доробку є ікони, пейзажі, портрети.  Техніка виготовлення робіт майстра майже забута в наш час. Він використовує лише деревину висушеної липи та паяльник. На іконах з лицьової сторони зображено лики святих, а на тильній – монастирі, в яких вони були освячені.

Майстер мріє про створення дитячого колективу, бо саме дітям прагне передати свої знання, вміння та секрети перетворення звичайної деревини у витвір мистецтва.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *