Літературно-мистецький проект «Welcome в епоху гасових ламп» в рамках проекту “Ніч Європи у Вінниці”

В ніч з 19 на 20 травня у музеї відбулось літературно-мистецьке дійство, де усі охочі занурились в епоху гасових ламп. Вони передавали усю давню атмосферу. Адже саме в таких умовах колись жив і творив відомий письменник Михайло Коцюбинський. Даний проект проходив у три етапи о 22:00, 23:00 та 00:00 годинах.

Гостей радо зустріла ведуча, з гасовою лампою в руках, і розповіла про заснування хутора Абазівки та історію сім’ї Коцюбинських в цілому. Нічних відвідувачів провели до музею, де кожен куток освітлювали старовинні лампи. Розповідалось про дитинство та юні роки письменника, його творчий шлях, злети й падіння. Любителі містики пильно вдивлялись у дзеркало митця в надії побачити його тінь. Інші читали «Fata morgana» з портрету Сонцелюба та переглядали назви творів, що були екранізовані за мотивами Михайла Коцюбинського.

Одним із найвідоміших серед них є «Тіні забутих предків», які не тільки були екранізовані кінорежисером – Сергієм Параджановим, а й ставились на сценах відомих українських драматичних театрів. Саме у цю ніч вуличний театр тіней презентував постановку «Тіні забутих предків».

Хоч Михайла Коцюбинського уже давно немає серед нас, його твори як безцінний скарб будуть вічними.

 

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *