Презентація виставки «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

20 серпня об 11:00 год. в «Світлиці» музею відкрилася виставка вишитих портретів та цитат Т.Г. Шевченка.

         Відкрила виставку старший науковий співробітник музею Людмила Запірченко. Вона відмітила, що ця виставка є знаковою, адже з юнацьких років Михайло Коцюбинський захоплювався творчістю Великого Кобзаря, а в 1883 році жандарми робили обшук в Михайла Михайловича і в коморі знайшли заборонені твори Т.Г. Шевченка. Після цього Коцюбинського взяли під постійний негласний нагляд поліції. В 1890 році письменник відвідав могилу Кобзаря в Каневі і зробив зарисовку світлиці для туристів, а по приїзді в Вінницю написав нарис «Шевченкова могила».

         Перед присутніми виступила Катерина Калініченко – одна з організаторів проекту, знана у Полтаві вишивальниця та майстриня човникового плетива фриволіте. Вона розповіла, що задумав проект Заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль, який і залучив до нього активісток громадського Шевченківського руху та членів ВГО Союз Українок. В проекті взяли участь 78 вишивальниць і їх роботи вже побували в багатьох містах України.

         Привітала з відкриттям виставки голова ВГО Союз Українок в місті Вінниці Оксана Пойда та побажала,  щоб у полтавських вишивальниць народжувалися нові цікаві проекти.

         З словами вдячності за споглядання чудових вишивок виступили: народознавець Тетяна Пірус, Олександр Барнасюк – провідний методист ОЦНТ, голова ГО «Молода Подільська Січ» – Валентина Мельник-Шпак, вінницька майстриня-вишивальниця Любов Шаламай, від культурно-мистецького центру при Вінницькому національному технічному університеті  –  Людмила Мишанська.  Голова літературно-мистецького об’єднання Ірина Федорчук прочитала вірш Тетяни Яковенко «Українки», якого  присвятила  невтомним рукам полтавських вишивальниць. А дует членів Союз Українок у складі Ольги Кривої та Людмили Мельник виконав пісню «Хто ти є, Україно?»

         На завершення виставки Катерина Калініченко провела майстер-клас з плетива фриволіте.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *